Dzień Dziecka

Zbliża się dzień dziecka, z tej okazji zapraszamy na podróż w czasie:

W przeszłość

Czy czasem zastanawiacie się nad tym, jak różne jest dzieciństwo naszych dzieci od naszego dorastania? Znaleźliśmy ciekawy artykuł na temat rzeczy, których dzieci XXI wieku nie będą w stanie zrozumieć

Mamy nadzieję, że nie nadejdzie taki moment, że książka będzie jedną z takich zapomnianych relikwii, które odejdą do lamusa… Chociaż e-booki i audiobooki stają się coraz bardziej popularne, to my zachęcamy do tradycyjnego kontaktu z literaturą, w końcu nic nie zastąpi szelestu przewracanych stron i zapachu papieru.

W przyszłość

Nowoczesność przynosi rodzicom (i dzieciom) coraz to nowe wyzwania. Ostatnio wiele miejsca poświęca się tzw. tabletowym dzieciom – wszechobecność ekranów powoduje, że trudno sobie wyobrazić życie bez komputera, telewizora czy tabletu. Jednak specjaliści ostrzegają, że dzieci do drugiego roku życia nie powinny w ogóle spędzać czasu przed ekranem, ponieważ wpływa to negatywnie na koncentrację, rozwój mowy, sen oraz kontakty z najbliższymi.

Czy w przyszłości będziemy jeszcze bardziej polegali na ekranach i na technologii, zależy od tego jak zdecydujemy się włączyć je w nasze życie – dla naszej korzyści i przyjemności, ale nie zapominając o umiejętnościach zdobywanych w rzeczywistości nie-wirtualnej, czy polegając na nich bezmyślnie prowadząc do uzależnienia i ‘cyfrowej demencji’.  

Kontakt z książką, w przeciwieństwie do kontaktu z ekranem, stymuluje wszystkie zmysły, rozwija wyobraźnię, relaksuje i odpręża. O licznych korzyściach płynących z czytania pisaliśmy już nie raz.

Dlatego zapraszamy do specjalnej wirtualnej półki z propozycjami na dzień dziecka, gdzie znajdziecie mnóstwo ciekawych pomysłów na prezenty dla najmłodszych i dla starszych dzieci.

Polecamy zwłaszcza następujące propozycje:

Szlaczki i naklejki wspomagające naukę przez zabawę dla najmłodszych

Popularny wśród najmłodszych słoń Elmer

 

Klasyka literatury młodzieżowej

Książki dwujęzyczne – część tekstu jest po polsku, a na tej samej stronie widzimy jego angielskie tłumaczenie

Napisz Komentarz