Half term – sposoby na nudę

img_3541

W tym tygodniu w wielu szkołach w UK wolne – dla dzieci to wspaniała wiadomość i podskakują z radości, a dorośli drapią sie w głowę myśląć jak zapełnić pociechom wystarczającą ilość atrakcji w ciągu tego tygodnia.

Ponieważ pogoda nas w tym roku ropieszcza, wielu rodziców napewno skorzysta z wyjątkowo ciepłej jesiennej aury i będziemy spędzać wiele czasu w parku, na placu zabaw i na spacerze.

A w deszczowe dni z pewnością dzieci będą zajęte robótkami ręcznymi, grami planszowymi, kreatywnymi zabawami, robieniem ludzików z kasztanów i rysowaniem. Ha, ha – chciałabym, żeby tak wyglądały ferie, ale rzeczywistość jest często trochę bardziej przyziemna: jeśli uda nam się zapędzić małego do odrobienia pracy domowej zanim zostanie magicznie przyklejony do kanapy przed telewizorem, to uważamy to za duży sukces, i bardzo słusznie.

A na poważnie, gdy mamy trochę więcej czasu wolnego, spróbujmy zachęcić dzieci żeby chociaż kilka razy spojrzały na książkę z własnej, nieprzymuszonej woli. Czytanie może być waspaniałą zabawą i sposobem na wspólne spędzanie czasu. Dlatego dzić polecamy wesołe wierszyki i rymowanki, które korzystnie wpływają na rozwój mowy dziecka, wspaniale rozwijają wyobraźnię i wrażliwość dziecka, a także pomagają w budowaniu więzi już od najmłodszych lat. Zapraszamy do rymowania!

rymowanki-kolaz

Napisz Komentarz