Wakacyjne Nowości, część 1

Długie i słoneczne dni oraz długie wakacyjne wędrówki są doskonałą okazją do wspólnego czytania. Książka w plecaku może nam towarzyszyć w czasie letnich wycieczek, pikników, biwaków, a także w czasie tych deszczowych letnich dni – oby było ich jak najmniej! Ponieważ wakacje sprzyjają odkrywaniu nowych zjawisk, są pełne przygód i nowych znajomości, zapraszamy do zapoznania się z nowymi książkami na naszych wirtualnych półkach, które zainspirują z pewnością rodziców i dzieci w wakacyjnych odkryciach:

 

 

 

1. Dla wszystkich miłośników zwierząt polecamy Co warto wiedzieć o zwierzętach

Ta fantastyczna książka zawiera najczęściej spotykane, najciekawsze gatunki zwierząt na świecie pogrupowane według kontynentów. Dlatego oprócz znajomych zwierząt jak bocian, dzik, jeż czy sowa i wiewiórka, możecie też poznać niespotykane stworzenia, jak irbis, jak, lori czy nandu, a także ulubione egzotyczne zwierzęta takie jak żyrafa, lew, hipopotam, koala i krokodyl. Oprócz poznawania nowych zwierząt, pomaga też w nauce geografii, utrwalając wiedzę o kontynentach.

2. Mój tata ma brata: Książka o pokrewieństwie, która świetnie wytłumaczy takie skomlikowane wyrazy jak stryj, wujenka i szwagier, a także wyjaśni czym różni się bratowa od szwagierki.

 

3. Książka bardzo na czasie, bo ekologia dotyczy dziś każdego. Dlatego polecamy wierszyki Jak być EKO, które wytłumaczą takie skomplikowane pojęcia jak efekt cieplarniany, ekosystem, dziura ozonowa czy równowaga międzygatunkowa. Pomoże wszytkim cieszyć się wspólnie naszą planetą teraz i w przyszłości, ponieważ w formie lekkich i zabawnych wierszyków wyjaśni pojęcia związane z ekologią, z jakimi mały czytelnik może zetknąć się w przedszkolu i w szkole podstawowej. Zawiera również wiele porad, jak żyć ekologicznie, np. jak oszczędzać wodę.

4. Odjazdowe pojady – odjazdowa książeczka dla najmłodszych pełna odjazdowych wieszyków o odjazdowych maszynach. Spodoba się wszystkim miłośnikom samochodów, maszyn i innych pojazdów. Obrazki i zdjęcia połączone są z wesołymi wierszykami, można więć oglądać ilustracje i razem czytać. Wóz strażacki, śmieciarka, hulajnoga, koparka, dźwig i traktor to tylko niektóre maszyny w tej odjazdowej książce.

 

5. Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka – to książka pełna radosnych zabaw, nieoczekiwanych wydarzeń i przygód. Zawiera zabawne historie, dzięki którym maluchy dowiedzą się, dlaczego warto mówić prawdę, jak zachowywać się w teatrze i jak opiekować się zwierzątkami. Każdy przedszkolak znajdzie tu coś dla siebie – nawet najbardziej żywiołowe dzieci, które każdego dnia przeżywają mnóstwo przygód.

 

Już wkrótce druga część wakacyjnych nowości, zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga!

2 komentarze

  • A co z baśniami. Ale tymi prawdziwymi. Nie chodzi mi o książki gdzie obrazki górują a treść jest maksymalnie skrócona tylko o tych prawdziwych baśniach, pełnych opisów. Baśni które spełniają swoje zadanie bajek terapeutycznych. Co z bajką o trzech świnkach gdzie tak na prawdę dwie świnki zostają pożarte przez wilka. Trzeba czytać to co na prawdę działa i pomaga dzieciom uporać się zich problemami, a nie to co daje im gotowe rozwiązania.

    • Dziękujemy serdecznie za komentarz. Oczywiście, baśnie są również bardzo ważne i zawsze zachęcamy do czytania dzieciom baśni i bajek, które pomagają uporać się z problemami. Zgadzamy się, że baśnie mają zadanie terapeutyczne, ponieważ silnie działają na emocje, poprzez poruszanie trudnych i skomplikowanych problemów, rozwijają wyobraźnię i wspomagają rozwój emocjonalny dzieci.
      Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej wirtualnej półki z baśniami: http://czytamimowiepopolsku.com/25-basnie , gdzie można znaleźć na przykład wspaniałe baśnie braci Grimm lub Andersena.

Napisz Komentarz