Pięć propozycji na wakacje

Ten upragniony i wyczekiwany przez cały rok czas już niedługo. W szkołach angielskich wakacje zaczynają się dopiero pod koniec lipca, ale w wielu szkołach sobotnich zakończyły się już zajęcia.

Chociaż rodzice też pewnie z utęsknieniem czekają na upragniony odpoczynek, to często brakuje nam pomysłów na wypełnienie czasu zajęciami które zaciekawią dzieci, tak często przyklejone do telewizora, tableta lub komputera.

Ponieważ niedawno braliśmy udział w licznych kiermaszach i piknikach zorganizowanych przez polskie szkoły, dziś zebraliśmy listę najpopularniejszych książek, wybieranych najchętniej przez rodziców w naszej księgarni. Te lektury z pewnością przydadzą się podczas wakacji – po pierwsze dzieciom, które poprzez ciekawą lekturę bezwiednie wchłaniać będą język polski, ale  także rodzicom, którzy mogą pamięcią powrócić do swoich wakacji jako dzieci, gdy zatopieni w lekturze zapominali o bożym świecie. Pamiętacie te klasyki? To zapraszamy do lektury!

  1. Ania z Zielonego Wzgórza – przygody rudej i piegowatej Ani to wspaniała lektura, która spowoduje, że będziemy pokładać się ze śmiechu, a także sprawi, że zakręci nam się w oku łezka. Wiele mam przyznaje się, że sięgają po tę książkę, bo same bardzo chętnie wracają do tej popularnej historii, nawet jako mamy, bo to historia ponadczasowa i nie tylko dla dzieci!
  2. Przygody Tomka Sawyera – dla chuliganów i urwisów, a także dla dzieci, które są zbyt grzeczne. Tak jest, być urwisem trzeba umieć, a uczyć należy się od najlepszych! Każdemu dziecku przyda się duża doza nieposłuszeństwa i niesamowitych przygód jaką serwuje nam Tomek. Super lekarstwo na nudę!
  1. Mały Książę – ponadczasowa opowieść o przyjaźni, miłości, uczuciach i o byciu człowiekiem. Mimo, że to ‘powiastka filozoficzna’, to warto ją czytać w każdym wieku, bo to piękna opowieść, która za każdym razem odkrywa przed nami nowe znaczenia. Idealna do wspólnego czytania, rozważania i zastanawiania się nad sensem takich słów jak: ‘Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.’ lub ‘Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunki’.
  2. Wiersze Tuwima i Brzechwy – wspaniała zabawa dla starszych dzieci i dla młodszego rodzeństwa, proponujemy też słuchać i śpiewać w wersji piosenkowej – w sam raz na długie podróże do śpiewania w samochodzie!
  3. Akademia Pana Kleksa – niezapomniany klasyk o przygodach Adama Niezgódki w czarodziejskiej szkole Pana Kleksa. Gdyby tylko wszystkie szkoły były takie fantastyczne – uczyły wyobraźni, uczyły samodzielnie myśleć i uczyły poprzez zabawę.. Ta koncepcja przypomina nam zajęcia w wielu zaprzyjaźnionych szkołach sobotnich!

 

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy wspaniałych wakacji z książką w plecaku!!

Napisz Komentarz