Wiosenne inspiracje

Dni już dłuższe i słońce coraz częściej zagląda w okna – to znak, że wiosna już tu. Można wreszcie schować ciepły zimowy płaszcz na strychu i śniegowce wrzucić na dno szafy. Wszystko rośnie, zielenieje i budzi się ze snu.

Co warto zrobić w tym czasie, żeby skorzystać całą rodziną z wiosennego przypływu energii? Polecamy jak zwykle najlepsze pomysły na połączenie zabawy i odkrywania, oglądania i nazywania:

  1. Spacer – poznawanie przyrody to najlepszy sposób na wspólną zabawę i rozmowy o tym, co dzieje się wiosną. Liście na drzewach, kwiaty, ptaki – wszystko budzi się i rozkwita.
  2. Rozmowy o przyrodzie: gdy wiosenna pogoda nie pozwala nam wyjść na zewnątrz, polecamy interaktywną przygodę z książką ‘Co kryje las’ – magiczne okulary w trzech kolorach odkryją niewidzialne gołym okiem rośliny i zwierzęta. Najpierw spójrz przez zielone, potem wypróbuj niebieskie, a na koniec czerwone – za każdym razem odkryjesz coś innego. 

 

 

 

3. Sposób na nudę: przygotujcie wiosenne ozdoby, gdy za oknem deszcz. Jak pisaliśmy w naszym poprzednim blogu, wszelkie kreatywne zabawy rozwijają koordynację i świetnie przygotowują do nauki pisania. My polecamy proste, ale piękne, wycinanki wielkanocne:

 

4. Podglądanie ptaków to świetny pretekst do rozmów o wyrazach dźwiękonaśladowniczych. Wiersze, takie jak Ptasie Radio, to nie tylko zabawa językiem, ale również przydatne ćwiczenia w wymowie trudnych głosek. Polecamy zabawy z klasyką polskiego wierszyka:

5. Śmiech to zdrowie – nie tylko z okazji Prima Aprilis, ale warto śmiać się jak najczęściej. Dlatego na koniec zobaczcie to: 

 

 

Napisz Komentarz